Promień w Baju Pomorskim

Wczoraj nasz warsztatowy zespół teatralny zaprezentował się na Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Przegląd towarzyszył odbywającej się w tych dniach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA. Na dużej scenie Teatru zaprezentowało się 8 zespołów, w różnych formach scenicznych. Każdy zespół otrzymał dyplomy i upominki oraz gromkie brawa od zgromadzonej licznie publiczności.

P1080637 300x225 Promień w Baju PomorskimP1080659 300x225 Promień w Baju Pomorskim

Nasz Teatr Plastyczny Promień zaprezentował odświeżoną wersję spektaklu sprzed czterech lat, pt. „Bicie Serc”. Aktorzy biorący udział w spektaklu to: Monika Gackowska, Małgorzata Gawin, Agnieszka Łanucha, Alicja Sokolik, Piotr Binger,Jacek Sprengel, Robert Musiał, Robert Ksybek, Ryszard Szliep.

Inspiracją powstania spektaklu stał się utwór Roberta Kasprzyckiego  Bicie serc”, który tworzy główne tło muzyczne naszego przedstawienia. Spektakl ukazuje miłość od pierwszej nieśmiałości i subtelności, poprzez namiętność, pustkę i rozłąkę, aż do jej zwycięstwa.

Głównymi środkami wyrazu w naszych spektaklach jest gest, ruch, światło i muzyka. To przy ich pomocy aktorzy opowiadają o najważniejszych wartościach w życiu. Praca nad każdym nowym przedstawieniem wiąże się z wielokrotnymi próbami, powtórzeniami. Zanim spektakl uzyska ostateczną formę, każde spotkanie na scenie to dla nas wszystkich bardzo często pokonywanie pewnych wewnętrznych i zewnętrznych ograniczeń, czasem zmęczenia. To także, przede wszystkim odkrywanie całego siebie, odkrywanie tego, co nieznane. Właśnie poprzez milczący gest udaje się naszym aktorom wyrazić wszystko, co czują w określonym temacie spektaklu, ale przede wszystkim wyrazić samego siebie, swoje emocje i uczucia. Wszystkie stroje i elementy scenografii powstają w naszych warsztatowych pracowniach.

W ostatnich latach powstały spektakle: „Jak pięknie by mogło być”, „Bicie Serc”, „Poeci nie zjawiają się przypadkiem”, „Zawsze być człowiekiem”. Prezentowane były na wielu scenach (m.in. w Krakowie, Toruniu, Tczewie, Gdyni, Chojnicach, Kamieniu Krajeńskim, Cisnej, Sępólnie Krajeńskim ), na festiwalach i przeglądach zdobywały wyróżnienia oraz główne nagrody. Wkrótce na łamach bloga powstanie galeria wszystkich spektakli Teatru Plastycznego Promień.

Dziękuję całym sercem naszym aktorom, za ich pracę, wytrwałość, talent i radość występowania na scenie.

autor spektaklu Anna Dykiert

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>