Zawody sportowe w „Zbijaka”

7 kwietnia br. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Kraj. odbył się Turniej w „Zbijaka” dla osób niepełnosprawnych. Turniej został zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia „Dorośli-Dzieciom”pt.:  „Nie ma cwaniaka, który nie wygra w zbijaka”. Gospodarzem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”.

Celem turnieju była popularyzacja nieco zapomnianej gry w „dwa ognie” oraz integracja i wzajemnie poznanie się młodzieży niepełnosprawnej.  Dobra zabawa dostarczyła okazji do współzawodnictwa i rywalizacji w duchu „fair play”. Wpłynęła też na aktywność fizyczną zarówno zawodników, jak i kibiców. W rozgrywkach wzięły udział 4drużyny:

- Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku

- Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”

- Zespół Szkół nr 2 w Sępólnie Kraj.

- Zespół Szkół nr 2 – filia w Więcborku

Po zaciętej grze wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Zespół Szkół nr 2– filia w Więcborku

II miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”

III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku

IV miejsce – Zespół Szkół nr 2w Sępólnie Kraj.

Nie zabrakło dopingu ze strony kibiców, opiekunów i dyrektorów placówek! Wszystkie drużyny nagrodzono pięknymi nagrodami rzeczowymi,pucharami i dyplomami. Nie zabrakło słodyczy. Wspólny obiad był okazją do wymiany doświadczeń, podsumowania turnieju i wyciągnięciu wniosków w celu jeszcze lepszej organizacji. Mamy zamiar bowiem wpisać turniej w „Zbijaka” w stały punkt kalendarza imprez sportowych Warsztatu Terapii Zajęciowej i rozsiewać imprezę na co najmniej województwa.

                Radość , uśmiechy i słowa przy pożegnaniu: „do zobaczenia za rok” – mówią same za siebie i świadczą o zapotrzebowaniu na tego typu imprezę.

                Zatem do zobaczenia za rok w większym składzie.

W imieniu Stowarzyszenia„Dorośli-Dzieciom”

Sabina Żubka i Vladimer Erkvania

zbijak 11 Zawody sportowe w Zbijakazbijak 2 Zawody sportowe w Zbijakazbijak 3 Zawody sportowe w ZbijakaNasza drużyna z pucharem za zajęcie II miejsca!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>